Ogniwa i baterie trakcyjne - do czego służą, rodzaje

Wózki widłowe, pojazdy elektryczne, kampery czy maszyny czyszczące to jedne z wielu rozwiązań, w których niezbędne staje się użycie ogniw oraz baterii trakcyjnych. Są one dostępne w dwóch różnych wersjach: z ciekłym azotem lub elektrolitem związanym za pomocą krzemionki. Niezależnie od wyboru, wszystkie posiadają dodatnie płyty pancerne. Wśród propozycji dostępnych na rynku z łatwością znajdą Państwo rozwiązanie, które spełni wszystkie Państwa potrzeby i oczekiwania. Jak zbudowane są ogniwa i baterie trakcyjne? Niezależnie od tego, czy zdecydowali się Państwo na modele wykonane z ciekłym azotem, czy elektrolitem, budowa ogniw i baterii trakcyjnych jest bardzo podobna. Dodatnia płyta pancerna została ukryta w specjalnej, wielorurkowej osłonie, która skutecznie zwiększa wydajność płyty. Płyta ujemna nie różni się niczym od pozostałych modeli tego rodzaju urządzeń — została zamknięta w kratce zapastowanej ujemną masą aktywną. Materiałem, jaki oddziela obie płyty, jest specjalny separator rękawowy, który odpowiedzialny jest za eliminację zwarcia bocznego.

Rodzaje ogniw i baterii trakcyjnych

Wśród propozycji dostępnych na rynku znajdą Państwo szeroki wybór modeli, dostosowanych do każdego zastosowania. Poszczególne modele najczęściej stosowane są we wszelkiego rodzaju urządzeniach przemysłowych takich jak wózki widłowe, myjki, polerki i inne maszyny czyszczące, podnośniki magazynowe czy pojazdy golfowe.

W ofercie producentów mogą Państwo znaleźć modele baterii trakcyjnych o różnych wymiarach parametrach. Dzięki wyposażeniu w dodatnią płytę pancerną zapewniają bardzo dużą trwałość nawet do 1500 cykli w ogniwach APH i BS. Pojemność, natężenie ładowania, natężenie rozładowania, wymiary oraz waga z kwasem różnią się w zależności od poszczególnych modeli, których Państwo potrzebują. A jak wybrać model dopasowany do swoich potrzeb? Przede wszystkim kierować się zaleceniami producenta urządzenia, do którego poszukują Państwo ogniw i baterii trakcyjnych – tylko odpowiednio dobrany sprzęt zapewni funkcjonalność i bezpieczeństwo każdej przestrzeni przemysłowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl