Blog

Baterie stacjonarne i solarne - czym są, zastosowanie, właściwości

Systemy zasilania rezerwowego czy awaryjnego są szczególnym rodzajem instalacji, wymagających użycia specjalistycznych rozwiązań. Baterie stacjonarne i solarne to niezbędne wyposażenie, które jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo, jak i wysoką jakość. W tym artykule naszego bloga przedstawiamy najbardziej popularne rodzaje akumulatorów tego typu, które swoje zastosowanie znajdują w szeregu branż — zapraszamy!

czytaj całość »
Ogniwa i baterie trakcyjne - do czego służą, rodzaje

Wózki widłowe, pojazdy elektryczne, kampery czy maszyny czyszczące to jedne z wielu rozwiązań, w których niezbędne staje się użycie ogniw oraz baterii trakcyjnych. Są one dostępne w dwóch różnych wersjach: z ciekłym azotem lub elektrolitem związanym za pomocą krzemionki. Niezależnie od wyboru, wszystkie posiadają dodatnie płyty pancerne. Wśród propozycji dostępnych na rynku z łatwością znajdą Państwo rozwiązanie, które spełni wszystkie Państwa potrzeby i oczekiwania. Jak zbudowane są ogniwa i baterie trakcyjne?

czytaj całość »
Akumulatory trakcyjne hermetyczne

Znajdujące swoje zastosowanie w agregatach myjących, fotowoltaice czy systemach podtrzymywania zasilania akumulatory trakcyjne hermetyczne charakteryzują się przede wszystkim doskonałą szczelnością oraz możliwością regulacji zaworowej ciśnienia wewnętrznego (VRLA). Modele te zostały wyposażone w dodatnie płyty pastowane, w których elektrolit związany w postaci żelu za pomocą wysokodyspersyjnej krzemionki pirolitycznej.

czytaj całość »
Opis akumulatorów specjalnego zastosowania - inaczej nazywane monoblok

Maszyny budowlane, urządzenia rolnicze, a także kampery wymagają zastosowania specjalnych akumulatorów. Do najczęściej stosowanych rozwiązań należą urządzenia z dodatnią płytą pancerną lub pastowaną - czym się różnią i jakimi właściwościami się charakteryzują - tego wszystkiego dowiedzą się Państwo właśnie tutaj.

czytaj całość »
Akumulatory specjalnego zastosowania

Akumulatory specjalnego zastosowania to akumulatory trakcyjne z dodatnimi płytami pancernymi oraz akumulatory trakcyjne z dodatnimi płytami pastowanymi – wszystkie wykonywane są w naczyniach polipropylenowych z monowieczkiem zgrzewanym. Są to akumulatory lekkiej trakcji produkowane przez „S.I.A.P.” według kryteriów stosowanych przy produkcji akumulatorów trakcyjnych o wysokiej mocy. Baterie te charakteryzują się ...

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl