Blog

Charakterystyka baterii LiFePO4

Akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe cieszą się obecnie coraz większą popularnością – świetnie sprawdzają w samochodach elektrycznych, ale znajdują też zastosowanie w urządzeniach magazynujących energię, turbinach wiatrowych, systemach fotowoltaicznych czy jachtach. Baterie LiFePO4 cenione są przede wszystkim za swoją...

czytaj całość »
Rozładowany akumulator - poradnik co zrobić

Baterie trakcyjne oferowane w sklepie internetowym Anebat są wyjątkowo komfortowe w eksploatacji – wystarczy podłączyć prostownik, a proces ładowania rozpocznie się samoczynnie i zakończy bez interwencji operatora. Należy jednak zwrócić uwagę, aby rozładowany akumulator (nigdy do zera!) ładować w miarę możliwości jak najszybciej po każdym użyciu, bez względu na rodzaj ogniw. Czym może grozić nadmierne rozładowywanie baterii trakcyjnych? Jakie objawy mogą temu towarzyszyć? Kwestie te omawiamy w dzisiejszym artykule poradnikowym.

czytaj całość »
Jak ładować akumulator trakcyjny - poradnik

Odpowiedź jest prosta – aby zrobić to w należyty sposób, należy zapoznać się z wytycznymi producenta, a następnie dokładnie się do nich zastosować. Nie jesteśmy tu jednak po to, aby udzielać Ci jedynie tak lakonicznych odpowiedzi. Przeczytaj nasz nowy poradnik i dowiedz się, jak optymalnie naładować akumulator trakcyjny stosowany m.in. w nowoczesnych maszynach czyszczących, wózkach widłowych i zwyżkach budowlanych.

czytaj całość »
Jaki akumulator wybrać - poradnik

Jeśli poszukujesz wydajnej baterii do wózków widłowych i podnośnikowych w swoim zakładzie bądź magazynie, ten artykuł może okazać się dla Ciebie bardzo pomocny. Znajdziesz w nim garść przydatnych porad na temat wyboru odpowiedniego akumulatora trakcyjnego. Jakie parametry musisz wziąć pod uwagę? Czym różnią się poszczególne technologie wykonania tego rodzaju produktów? Poznaj odpowiedź na te pytania i dobierz akumulator trakcyjny w optymalny sposób!

czytaj całość »
Baterie stacjonarne i solarne - czym są, zastosowanie, właściwości

Systemy zasilania rezerwowego czy awaryjnego są szczególnym rodzajem instalacji, wymagających użycia specjalistycznych rozwiązań. Baterie stacjonarne i solarne to niezbędne wyposażenie, które jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo, jak i wysoką jakość. W tym artykule naszego bloga przedstawiamy najbardziej popularne rodzaje akumulatorów tego typu, które swoje zastosowanie znajdują w szeregu branż — zapraszamy!

czytaj całość »
Ogniwa i baterie trakcyjne - do czego służą, rodzaje

Wózki widłowe, pojazdy elektryczne, kampery czy maszyny czyszczące to jedne z wielu rozwiązań, w których niezbędne staje się użycie ogniw oraz baterii trakcyjnych. Są one dostępne w dwóch różnych wersjach: z ciekłym azotem lub elektrolitem związanym za pomocą krzemionki. Niezależnie od wyboru, wszystkie posiadają dodatnie płyty pancerne. Wśród propozycji dostępnych na rynku z łatwością znajdą Państwo rozwiązanie, które spełni wszystkie Państwa potrzeby i oczekiwania. Jak zbudowane są ogniwa i baterie trakcyjne?

czytaj całość »
Akumulatory trakcyjne hermetyczne

Znajdujące swoje zastosowanie w agregatach myjących, fotowoltaice czy systemach podtrzymywania zasilania akumulatory trakcyjne hermetyczne charakteryzują się przede wszystkim doskonałą szczelnością oraz możliwością regulacji zaworowej ciśnienia wewnętrznego (VRLA). Modele te zostały wyposażone w dodatnie płyty pastowane, w których elektrolit związany w postaci żelu za pomocą wysokodyspersyjnej krzemionki pirolitycznej.

czytaj całość »
Opis akumulatorów specjalnego zastosowania - inaczej nazywane monoblok

Maszyny budowlane, urządzenia rolnicze, a także kampery wymagają zastosowania specjalnych akumulatorów. Do najczęściej stosowanych rozwiązań należą urządzenia z dodatnią płytą pancerną lub pastowaną - czym się różnią i jakimi właściwościami się charakteryzują - tego wszystkiego dowiedzą się Państwo właśnie tutaj.

czytaj całość »
Akumulatory specjalnego zastosowania

Akumulatory specjalnego zastosowania to akumulatory trakcyjne z dodatnimi płytami pancernymi oraz akumulatory trakcyjne z dodatnimi płytami pastowanymi – wszystkie wykonywane są w naczyniach polipropylenowych z monowieczkiem zgrzewanym. Są to akumulatory lekkiej trakcji produkowane przez „S.I.A.P.” według kryteriów stosowanych przy produkcji akumulatorów trakcyjnych o wysokiej mocy. Baterie te charakteryzują się ...

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl