Baterie stacjonarne i solarne - czym są, zastosowanie, właściwości

Systemy zasilania rezerwowego czy awaryjnego są szczególnym rodzajem instalacji, wymagających użycia specjalistycznych rozwiązań. Baterie stacjonarne i solarne to niezbędne wyposażenie, które jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo, jak i wysoką jakość. W tym artykule naszego bloga przedstawiamy najbardziej popularne rodzaje akumulatorów tego typu, które swoje zastosowanie znajdują w szeregu branż — zapraszamy!

Baterie stacjonarne – rodzaje i zastosowanie

Są to inaczej akumulatory zbudowane z ogniw stacjonarnych zapewniające większą odporność na temperaturę od ich żelowych odpowiedników. Dzięki transparentnemu naczyniu, w którym są umieszczone, pozwalają także na łatwiejszą kontrolę wizualną, co również jest ich ważną zaletą. Baterie stacjonarne zapewniają również niezwykle długą żywotność nawet do 20 lat lub 1200 cykli – w zależności od modelu. Najczęściej swoje zastosowanie znajdują w systemach zasilania awaryjnego w wielu branżach np. energetyce, kolei, przemyśle, telekomunikacji, szpitalach czy obiektach użyteczności publicznej. Na rynku dostępne są dwa rodzaje modeli stacjonarnych, które dzielimy na klasyczne baterie wyposażone w ogniwa z ciekłym azotem (OPzS) lub bezobsługowe akumulatory składające się z ogniw na bazie krzemionki (OPzV).

Baterie solarne – właściwości i zastosowanie

Dzięki swojej budowie nie wymagają także uzupełniania elektrolitu, co sprawia, że są łatwe i bezproblemowe w obsłudze. Akumulatory tego typu wyróżniają się również niską emisją gazów, w związku z czym mogą być montowane wewnątrz pomieszczeń, dzięki czemu swoje zastosowanie znajdują we wszelkiego rodzaju przestrzeniach zamkniętych wspólnie z innymi urządzeniami ładująco-odbiorczymi. Mogą być także wykorzystane w systemach zasilania rezerwowego instalacji przemysłowych, urządzeń telekomunikacyjnych czy systemach awaryjnego zasilania automatyki, układów pomiarowych oraz sygnalizacji świetlnej. W zależności od modelu, baterie solarne mogą mieć różną pojemność, ilość końcówek biegunowych oraz masę ogniwa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl