Jaki akumulator wybrać - poradnik

Jeśli poszukujesz wydajnej baterii do wózków widłowych i podnośnikowych w swoim zakładzie bądź magazynie, ten artykuł może okazać się dla Ciebie bardzo pomocny. Znajdziesz w nim garść przydatnych porad na temat wyboru odpowiedniego akumulatora trakcyjnego. Jakie parametry musisz wziąć pod uwagę? Czym różnią się poszczególne technologie wykonania tego rodzaju produktów? Poznaj odpowiedź na te pytania i dobierz akumulator trakcyjny w optymalny sposób!

Jaki akumulator trakcyjny wybrać, aby inwestycja była maksymalnie opłacalna?

Na rynku dostępne są przede wszystkim urządzenia w dwóch technologiach wykonania: żelowej i kwasowej. Zastanawiając się, jaki akumulator będzie najlepszy w Twojej sytuacji, zwróć uwagę na najważniejsze różnice między nimi. Baterie kwasowe charakteryzują się stosunkowo niską ceną i dobrą żywotnością, trzeba jednak ładować je w odpowiednio wentylowanym pomieszczeniu i regularnie kontrolować ilość elektrolitu oraz uzupełniać ubytki wody.

Dlatego wielu Klientów decyduje się dobrać do swoich maszyn i pojazdów nieco droższe akumulatory trakcyjne w wersji żelowej. Baterie tego typu są bezobsługowe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i wstrząsy, a do tego można je użytkować w każdej pozycji. Jeżeli Ci na komfortowej, ciągłej pracy z bateriami żelowymi, koniecznie dobierz dwa identyczne egzemplarze i stosuj je naprzemiennie.

Jakie parametry trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie?

Przy doborze właściwego akumulatora trakcyjnego musisz uwzględnić nie tylko technologię wykonania, ale również wymiary danego rozwiązania, pojemność i generowane napięcie. Z pewnością warto sprawdzić też, jak długo będzie trzeba czekać na pełne naładowanie baterii – producenci podają orientacyjne wartości, gdyż wiele zależy od typu zastosowanej ładowarki.

Nie chcesz ryzykować, że kupiony akumulator trakcyjny nie spełni Twoich oczekiwań? Dobierz go i zamów w naszym sklepie online! Mamy szeroki wybór nowoczesnych baterii kwasowych oraz żelowych i każdemu Klientowi zapewniamy profesjonalne doradztwo techniczne przy wyborze rozwiązań z oferty Anebat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl