Akumulatory trakcyjne hermetyczne

Znajdujące swoje zastosowanie w agregatach myjących, fotowoltaice czy systemach podtrzymywania zasilania akumulatory trakcyjne hermetyczne charakteryzują się przede wszystkim doskonałą szczelnością oraz możliwością regulacji zaworowej ciśnienia wewnętrznego (VRLA). Modele te zostały wyposażone w dodatnie płyty pastowane, w których elektrolit związany w postaci żelu za pomocą wysokodyspersyjnej krzemionki pirolitycznej. Seria akumulatorów trakcyjnych hermetycznych (PT) posiada dodatnią płytę pancerną, która zapewnia bardzo dużą trwałość 1200 cykli. Tak zaprojektowane urządzenia nie wydzielają podczas pracy szkodliwych oparów, dlatego dedykowane są przede wszystkim w miejsca, w których obowiązują określone wymagania dotyczące ochrony powietrza.

Akumulatory trakcyjne hermetyczne – rodzaje

Wśród modeli tego rodzaju wyróżniamy bardzo szeroki wybór urządzeń, które swoje zastosowanie znajdą nie tylko w małych instalacjach fotowoltaicznych czy agregatach myjących, ale także kamperach, pojazdach typu golf car, kosiarkach, wózkach widłowych i wielu innych pojazdach elektrycznych nieemitujących szkodliwych dla środowiska spalin. Sprawdzą się więc do maszyn pracujących nie tylko na zewnątrz, ale przede wszystkim tych, które wykorzystywane są wewnątrz pomieszczeń np. w halach produkcyjnych i magazynowych.

W szerokiej ofercie propozycji dostępne są zarówno akumulatory trakcyjne hermetyczne o napięciu 6 V, jak i 12 V. Wszystkie modele wyposażone w dodatnią płytę pancerną zapewniają bardzo dużą trwałość od 700 do 1200 cykli pracy. Poszczególne modele jednak różnią się wysokością natężenia początkowego prądu ładowania: 5 A, 7 A, 8 A, 10 A, 12 A, 14 A, 15 A, 23 A, 28 A, 30 A, 40 A lub 42 A. W zależności od wybranego urządzenia może ono ważyć od 16 kg do 71 kg i charakteryzować się różną pojemnością. Jak wybrać odpowiedni model hermetycznego akumulatora trakcyjnego? Wszystko zależy od jego konkretnego zastosowania — głównymi czynnikami jest zapotrzebowanie na energię danego pojazdu oraz jego gabarytów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl