Akumulatory specjalnego zastosowania

Akumulatory specjalnego zastosowania to akumulatory trakcyjne z dodatnimi płytami pancernymi oraz akumulatory trakcyjne z dodatnimi płytami pastowanymi – wszystkie wykonywane są w naczyniach polipropylenowych z monowieczkiem zgrzewanym. Są to akumulatory lekkiej trakcji produkowane przez „S.I.A.P.” według kryteriów stosowanych przy produkcji akumulatorów trakcyjnych o wysokiej mocy. Baterie te charakteryzują się łatwą obsługą, poręcznością, mniejszą wagą, wysoką pojemnością i, w przypadku akumulatorów trakcyjnych z dodatnimi płytami pancernymi, także długą żywotnością. Akumulatory te stosuje się między innymi do Maszyn czyszczących , szorowarek, zamiatarek i pojazdów typu GOLF CAR, Melex.   

ZASTOSOWANIE:

Akumulatory trakcyjne dostarczają energię w urządzeniach jeżdżących takich jak, melexy, maszyny szorujące, zamiatarki, odkurzacze używanych zarówno wewnątrz zakładów pracy, budynków użyteczności publicznej, obiektach mieszkaniowych, garażach, obiektach sportowych , komercyjnych, w zakładach produkcyjnych, stoczniach, magazynach, itd. oraz w maszynach budowlanych i wózkach podnośnikowych. Baterie te łączą ze sobą znaczną trwałość pracy i dobrą odporność na mechaniczne naprężenia. Ogniwa firmy "S.I.A.P.", z których montuje się baterie, wyprodukowane są z materiałów wysokiej jakości, co gwarantuje wysoką pojemność przez cały czas użytkowania baterii.

Akumulatory trakcyjne hermetyczne GEL są to szczelnie zamknięte akumulatory z regulacją zaworową ciśnienia wewnętrznego (VRLA). Akumulatory te charakteryzują się tym, że mają elektrolit związany w postaci żelu za pomocą wysokodyspersyjnej krzemionki pirolitycznej. Dzięki takiej postaci elektrolitu w trakcie pracy akumulatora nie wydzielają się szkodliwe opary. Akumulatory te mają zastosowanie tam, gdzie występują szczególne wymagania dotyczące ochrony powietrza, gdzie nie ma mozliwości odprowadzenia parującego elektrolitu 

UŻYTKOWANIE:

      Baterie trakcyjne typu Gel są stosowane wszędzie tam gdzie nie ma wytyczonych miejsc do ładowania baterii z elektrolitem ciekłym , brak instalacji do odprowadzania niebezpiecznych oparów. (baterie z elektrolitem ciekłym podczas ładowania wydzielają wodór gaz silnie wybuchowy). Są całkowicie bezpieczne i bezobsługowe ponieważ nie wymagają systematycznej obsługi w postaci uzupełniania poziomu elektrolitu. Najważniejszą zasadą podczas użytkowania tych baterii jest utrzymywania pełnego naładowania. W akumulatorach tego typu nie ma możliwości odsiarczenia, a rozładowany akumulator zostawiony na dłuższy czas nie będzie nadawał się już do użytku. Ze względu na to że jest to akumulator bezpieczny w użytkowaniu jest stosowany przede wszystkim urządzeniach czyszczących w budynkach mieszkalnych, komercyjnych, handlowych, sportowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl